Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Pracownia

Pracownia Artes Liberales jest częścią Laboratorium Interdyscyplinarnych Badań Artes Liberales (LIBAL) będącej przestrzenią działań naukowych i spotkań intelektualnych IBI AL.

Mieści się w sali numer 01 (parter). Jest miejscem cichej pracy dla studentów i wykładowców, a w wyodrębnionej części pokojem dyżurów kadry oraz sekretariatem CLAS. Znajduje się tam także podręczna biblioteka zawierająca słowniki, encyklopedie, czasopisma i codzienną prasę, a także literaturę do zajęć pozostawioną w depozycie przez osoby prowadzące. Wyposażona jest w 3 stanowiska komputerowe z dostępem do internetu i skanerem. LIBAL gości Pracownię jako ważny element swej misji określonej pojęciem wielofunkcyjnej przestrzeni intelektualnej. Pomieszczenie powstało dzięki wsparciu finansowemu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.