Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Dzień adaptacyjny w Kolegium

Dzień adaptacyjny dla studentów artes liberales I stopnia Kolegium Artes Liberales Szczegóły

18 września 2017: spotkanie Komisji AIESEE

Komisja AIESEE (The Polish Commission of Balkan Culture and History) zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 18 września o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Wydziału „Artes Liberales” (IV piętro) przy ul. Nowy Świat 69. Podczas spotkania dr Aleksandra Twardowska wygłosi referat pt. „Żydowsko-hiszpański w Bośni i jego status w świetle ideologii językowych przed 1941 rokiem”.

Katarzyna Marciniak zdjęcie 26.08.2017

Ambasador Naukowy Fundacji Alexandra von Humboldta w Polsce

Prof. Katarzyna Marciniak otrzymała nominację na drugą kadencję Ambasadora Naukowego Fundacji Alexandra von Humboldta w Polsce.

26.06.2017

27 czerwca: Esej Sceniczny na podstawie „Metamorfoz albo Złotego Osła” Apulejusza z Madaury

Studenci Pracowni Ekologii Teatru zapraszają na Esej Sceniczny na podstawie „Metamorfoz albo Złotego Osła” Apulejusza z Madaury z muzyką graną na żywo, pod opieką Włodzimierza Staniewskiego – dyrektora OPT „Gardzienice”. Prezentacja odbędzie się 27 czerwca o godzinie 19.00, w Kolegium Artes Liberales (sala konferencyjna, poziom - 1).

25.06.2017

22 czerwca: Spotkanie z Jarosławem Gowinem, Wicepremierem Rządu RP, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego

W dniu 22 czerwca 2017 r. Wydział „Artes Liberales” UW na posiedzeniu Rady Naukowej (Kolegium Artes Liberales, Dobra 72) gościł Jarosława Gowina, Wicepremiera Rządu RP i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Spotkanie było poświęcone nowej ustawie o szkolnictwie wyższym (Ustawa 2.0).  Więcej infromacji tutaj